Dormer D747125.0X1.5 Metal Slitting Saw Fine, Bright Coating, High Speed Steel, Diameter 125 mm, Width 1.5 mm, Hole Diameter 22 mm
★★★★★ 4.4 32 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.woodbury.org.au
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Bright coating
  • Din 1837 mill standard
  • High speed steel material
Brand Name Dormer
Unit Count 1 Count
Manufacturer Dormer Pramet
Model Number 0285244
Blade Material Metal,Steel
Number of Teeth 22
Manufacturer Part Number D747125.0X1.5
Global Trade Identification Number 07320760285244
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
★★★★★
32 ratings | 13 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (26)
4 stars
5% (2)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
11% (4)